אם חשבתם שטרנד השקעות הנדל”ן גווע סופית עם ‘חוק הדירה השלישית’ שיזם שר האוצר משה כחלון, כנראה שלא ביקרתם באשקלון בזמן האחרון. כבר תקופה ארוכה שעיר הקיט המנומנמת במישור החוף הדרומי מעוררת עניין בקרב מביני עניין וכן נכסים באשקלון נקטפים במהירות מפתיעה.

למה זה קורה? כי נכון להיום מחירי הדירות בפרויקטים בדרום הארץ נמוכים משמעותית מהמחירים באזורי הביקוש. בפועל, אשקלון היא היום עיר מתפתחת במגמה חיובית, המשאב החופי שלה אדיר, ומאז ששודרגו קווי הרכבת המרחק התפיסתי והמעשי בינה ובין גוש דן התקצר מאוד. כך שלא צריך להתפלא שהביקוש לנכסים באשקלון גואה.

מומחים ממליצים: כדאי להזדרז

התכונה המיוחדת שאשקלון מעוררת בקרב משקיעים לא נעלמה מעיניהם של מומחים לנדל”ן ושמאי מקרקעין בכירים. יש קונצנזוס בקרב משקיעים שכרגע נכסים באשקלון מתומחרים בתמחור חסר, ואם קצב הביקושים יימשך התיקון של המחירים כלפי מעלה יגיע מהר מאוד.

חברת HIGH GROUP, שמתמחה בבניית יוקרה בדרום הארץ זיהתה את המגמה ויזמה את הקמת ‘HIGH בכוכב הצפון’, שמראש כוון להיות פרויקט להשקעה באשקלון וככזה זכה בתכנון אדריכלי מרשים ובמפרט נדיר של מותגים. בימים אלו מוציאה לדרך HIGH GROUP את ‘HIGH CENTER’ עוד פרויקט להשקעה באשקלון, שעתיד לכלול גם קומה מסחרית בעירוב שימושים שצפויה לתת לפרויקט אופי אורבני. הפיתוח המואץ של העיר יצר מחסור בשטחי מסחר והקומה המסחרית בפרויקט כבר מעוררת עניין בקרב קהילת העסקים של העיר.

פרויקט להשקעה בדרום זה HIGH GROUP

עבור HIGH GROUP הרעיון של פרויקט להשקעה בדרום אינו רעיון חדש. החברה כבר יזמה כמה פרויקטים יוקרתיים בעיר אילת שנחשבים אידיאליים עבור התחום החדש והמשתלם של השכרת דירות לטווח קצר. מדובר בטרנד המשמעותי ביותר בתחום ענף התיירות העולמי, ואילת, שלאורך כל השנה משמשת מוקד תיירות, לא שונה באספקט הזה מאף עיר קיט אחרת בעולם. הפרויקטים החדשים של HIGH GROUP באשקלון ובאילת מוכיחים שגם בביצת הנדל”ן הצפופה של ישראל עוד אפשר לפעמים להפתיע. רק לפני עשור אף יזם לא היה חושב ברצינות למתג פרויקט בדרום כפרויקט להשקעה. HIGH GROUP שברו את הפרדיגמה.

עוד על נכסים באשקלון 072-33-80-908