בשנה האחרונה מכירות דירות בדרום זכו לעידוד מכיוון בלתי צפוי. מיצוי אפשרויות השקעה בנדל”ן מניב בחלקים אחרים של הארץ הביא את משקיעי הנדל”ן לבחון אפשרויות השקעה בדרום הארץ והתוצאה היא תופעה נדל”נית שטרם הכרנו: פרויקטים להשקעה בדרום.

חדש: פרויקטים להשקעה באשקלון

במשך שנים ארוכות כמעט ולא קרה שפרויקט בדרום יצוץ על הרדאר של המשקיעים. אבל בסוף זה התחיל לחלחל ולהגיע לתודעת המשקיעים. מה עשה את ההבדל? התחושה שהמחירים באזורי הביקוש הגיעו לשיא וההכרה שהדרום אינו מקשה אחת ושיש בו אזורי ביקוש שעוד עתידים להתגלות. במקומות כמו אשקלון ואילת כבר מרגישים את זה בשטח. אם בעבר מדובר היה במחזה נדיר הרי שהיום פרויקטים להשקעה באשקלון או אילת מתחילים לצוץ כמו פטריות אחרי הגשם.

כאמור, העלייה במכירת דירות בדרום היא כבר עובדה נוכחת ואין מקום בדרום בו המגמה הזו מורגשת כמו שהיא מורגשת באשקלון. אם בעבר דיבור על פרויקטים להשקעה באשקלון היה נשמע כמו מדע בדיוני הרי שהיום כמעט כל פרויקט בדרום אשקלון ממותג על ידי המתווכים המקומיים ככזה.

היזם שעשה ההבדל

על שני פרויקטי בנייה באשקלון שיוצאים בימים אלו לדרך, ונחשבים לבולטים מבין הפרויקטים להשקעה בדרום, אחראית חברת HIGH GROUP, זרוע הנדל”ן של ‘קבוצת חי נחמיאס מגורים והשקעות’.

,HIGH GROUPשבנייה של פרויקטים להשקעה בדרום היא כבר מרכיב ב-DNA שלה, היא הדוגמה ליזם שעושה את ההבדל. תחילה עם ההחלטה להקים את ‘HIGH בכוכב הצפון’, שמציב רף חדש של יוקרה בעיר הדרומית עם תכנון אדריכלי מרהיב, שפע של דירות מיוחדות ומפרט נדיב בסטנדרט סופר פרמיום; ו-‘HIGH CENTER’ פרויקט מודרני אלגנטי שמביא לאשקלון את בשורת ‘עירוב השימושים’ ועתיד להיות אחד הפרויקטים הראשונים בעיר שמצליח לשלב באופן חכם וסינרגטי בין מגורי יוקרה למסחר אקסקלוסיבי.

נכון שלעיר אשקלון יש פוטנציאל אדיר שבשנים האחרונות הולך ומתממש עם המשאב החופי האדיר, תנופת הפיתוח, מרכזי התעסוקה וקו הרכבת שמקרב אותה למרכז הארץ, בלי זה גם גזרת הנדל”ן לא היתה מתחממת. אבל בשביל להעיר את גזרת הנדל”ן היה דרוש היזם הנכון. והיזם הנכון הגיע.

עוד על פרויקטים להשקעה בדרום: https://www.high-group.co.il/